Sakal Ekimi

SAKAL EKİMİ

Sakal Ekimi; Bazı insanlarda sakal ve bıyık belirli bölgelerde çıkmaktadır. Bunların yanısıra diğer bir problem olarak; ameliyat izleri, saçkıran gibi çeşitli durumlara da rastlanabilmektedir.

sakal ekimi istanbul signature hair transplant

Bu durumdan rahatsız olan bireyler ise sakal ve bıyık ekimi ile bulundukları özgüven kaybını yenemektedirler. Günümüzde çeşitsel sakal ve bıyık problemi yaşayan bireylere yönelik tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemlerin başında tıbbi bir yol olan sakal ekimi gelmektedir.

Sakal ekimi ile düzeltilebilen durumlar

  • Seyreklik

  • Saçkıran

  • Yara, dikiş izi veya yanık

  • Bıyık inceliği

  • Köselik

  • Simetri bozukluğu

sakal-gorseli-istanbul-sakal-ekimi

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Uzman ekibimiz tarafından, kişinin istediği dikkate alınarak nakil bölgeleri belirlenir. Ekim sırasında FUE yöntemi kullanılır.

AŞAMALAR

Ön görüşme
Hastalarımızı misafir ettikten sonra saç durumu hakkında uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınır. Hangi tekniklerin uygulanacağı ve beklenilen sonuç hakkında hastalarımıza gerekli bilgiler verildikten sonra operasyonuz başlar.

Alım işlemi
Donör bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Daha sonra mikro motor uçlu cihaz yardımı ile saç kökleri titizlik ile teker teker alınır. Yapılan işlem Acısızdır ve çok hızlı bir şekilde yara iyileşmesi gerçekleşir. Çıkarma ve kontrol işleminden hemen sonra, greftler doğrudan operasyon uygulanacak bölgelere aktarılacak şekilde hazırlanır ve özel hazırlanmış solüsyonlu sıvı ile ekim işlemi başlayana kadar canlı olarak bekletilir.

Ekim işlemi
son derece hijyen alanında muhafaza ettiğimiz mikro bıçak yardımıyla ekim işleminin uygulanacağı alanda ekim kanalları oluşturulur. Daha sonra, alınan greftler özel ve tek kullanımlık steril penste yardımı ile oluşturulan kanallara özenle nakledilir. Mümkün olduğunca naturel görünüm önemlidir. İşlem tamamlandıktan sonra, tüm greftlerin tam ve doğru yerleştirilip yerleştirilmediği özenle kontrol edilir.

Operasyondan sonra
operasyon sonrası hastamıza hastanemizden ayrıldıktan sonra dikkat etmesi gereken detaylar konusunda ayrıntılı bilgiler verilir. İnce kesik yaraların iyileşme sürecini tamamlamasının ardından ekilmiş olan saç kökleri sağlıklı ve güçlü saçlar üretir. Bu sayede naturel görünüm kaçılmaz olduğu için hastalarımız da ki memnuniyet bizleri de yaptığımız işte ziyadesiyle memnun etmektedir.

Kontrol
Ekim sonrasında sizlerle irtibata geçecek olan temsilcilerimizle operasyon sonrası sürece de hâkim olmak adına iletişim halinde olacağız. Süreç kısmen 8-12 ay arasında tamamlanmaktadır. Süreç zamanında telefon e-posta WhatsApp yolu ile temsilciniz ile görüşme yapabilirsiniz