Saç Ekimi

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç Ekimi tedavisi gelişen teknoloji ve imkânlar doğrultusunda kendini geliştiren bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi ile birlikte kişiler hayal ettikleri saçlara kavuşabilirler.

sac-ekimi-model

Kişilerde şampuan kullanımı jöle saça zarar veren belirli işlemler aynı zamanda genetik faktörler kişide saç dökülmesini meydana getirebilir. Buda kişiyi son derece olumsuz etkiler. Bu yüzden kişiler saç ekimi tedavisini yaptırmaya karar verirler.

Belirli nedenlerden sonra saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan kimseler sosyal ve psikolojik yönden oldukça kötü etkilenirler. Saç tedavisi yaptıracak olan kimseler genel olarak kellik sorunu bulunan kimselerdir. Kişinin estetik görünümüne zarar veren saç dökülmesi aynı zamanda kişinin kendine olan özgüven duygusunu da yok eder.

SAÇ KÖKÜ NEDİR?

Saç, saç kökü ve saç kökü olmak üzere iki ana bölümden oluşur. Saç kökünün en önemli kısmı saç kökü denilen yerdir.

Saç dokusu ve saç dokusu çeşitleri nelerdir?

Saç dokusu iki tipte gelir. Bu ince ve kalın saç tipidir ve diğer konu saç durumu, yağlı, kuru, normal ayrılık ile ilgilidir.

saç serumu saç ekimi

SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGUNDUR?

gur-sac-sac-ekimi-modeli

Saç tedavisi oldukça gelişmiş ve aynı zamanda tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu tedaviyi alacak kişilerin tedaviyi engelleyecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması önerilir. Bunun için gerekli muayene işlemleri yapılır. Bu tedaviye engel bir sağlık sorunu yoksa kişilere uygulanabilir.

Aynı zamanda genetik nedenler, stres, vitamin eksikliği ve saçların yıpranması gibi etkenler de kişiyi saç dökülmesi ile karşı karşıya bırakmaktadır. Bu sebeple kişiye saç tedavisi uygulanmaktadır. Saç tedavisi hem kellik sorunu yaşayan kadın hem de erkek gruplarına rahatlıkla uygulanabilmektedir.

SAÇ EKİMİ YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Saç tedavisi belirli yöntemlerle yapılan bir tedavi sürecidir. Her işlem kişinin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Kişiden kişiye farklılık gösteren bu yöntemler ile kişiler hayal ettikleri görünüme kavuşabilmektedir. En önemli saç tedavi yöntemleri fue ve safir saç tedavisi yöntemlerinden birisidir.

Ekim nasıl yapılır?

Saç tedavisi, gelişim imkanları doğrultusunda kişilere uygulanan oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Saç tedavisi görecek kişiler öncelikle belli başlı muayene işlemlerinden geçirilir. Ekim öncesi sigara kullanımının en aza indirilmesi önerilir.

Tedavi öncesi dikkat edilmesi gereken noktalara uyarak çok sağlıklı bir tedavi olabilirsiniz. Tedavi sürecinde kişilerin saç kökleri tek tek alınır.

Böylece birbirlerinden ayırt edilirler. Daha sonra kişinin cildinde kanallar açılır. Her bir kanal büyük bir özenle açılır ve açılan saç köklerine ayrı ayrı saç kökleri yerleştirilir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç tedavisi ile kişiler harika görünen saçlara kavuşabilmektedir. Saç ekimi tedavisi, estetik açıdan kişiyi olumsuz etkileyen saç probleminden kurtulmak için uygulanmaktadır. Saç ekimi tedavisi son derece faydalı bir yöntemdir. Bu tedaviyi alacak kişiler hem estetik kaygılarından, özgüvenlerinden kurtulurlar hem de bu süreçte olumsuz etkilenen durumlarını yeniden canlandırırlar.

Saç Ekimi İçin Hangi Aylar Uygundur?

Saç tedavisi için sadece herhangi bir aydan bahsetmek doğru olmaz. Saç ekimi yılın on iki ayında yapılabilmektedir.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Kaçtır?

Uygulamalı saç ekimi genellikle otuz yaşın altındaki kişilere uygulanmaz. Aynı zamanda saçları çabuk dökülen kişilere de saç ekimi tedavisi önerilmemektedir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç tedavisi genellikle iki saat sürer ve kişi iki günde normal hayatına döner. Ancak gizli kalmasını istiyorsanız on beş gün gereklidir.

Saç Ekiminin Sonuçları Ne Zaman Görülür?

İlk uzatmanın görünür olabilmesi için dört aylık bir süre gerekiyor. Aynı zamanda on iki veya on sekiz ay sonra gözle görülür bir fark ortaya çıkıyor.

Ekim Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılmalıdır?

Ekim yaptırmadan önce sigara ve alkolü bırakmanız, kafein içeren besinlerden ve yeşil çaydan uzak durmanız önerilir.

Bu Operasyonlar Kiminle ve Nerede Gerçekleşiyor?

Belirli klinik ve hastanelerde yapılan saç tedavisinin deneyimli ve tecrübeli kişi ve doktorlar tarafından yapılması tavsiye edilir. Bunun için kişiler bu tedaviden önce uzman araştırması yapmalıdır. Kişinin asla merdiven altı yerleri ve kalitesiz kişileri tercih etmemesi son derece önemlidir.

İşlem Kaç Saat Sürer ve Konforlu mudur?

Operasyon Sırasında Ağrı ya da Sızı Hissedilir mi?

Saç tedavisinin süresini etkileyen faktörler arasında tedavi yöntemi de etkin rol oynamaktadır. Fut yönteminde işlem üç ila dört saat sürerken, fue tekniğinde ekim yapılacak bölgeye göre altı ila on iki saat arasında değişmektedir. Bu sorun, kişinin saç yoğunluğu ve ekim bölgesinden büyük ölçüde etkilenir.

Kişi ağrı ve acı hissetmez. Bunun nedeni ise kişiye uygulanan lokal anestezi işlemidir. Kanallar açılmadan önce başın ön kısmına lokal anestezi yapılır ve kişi bu sayede herhangi bir ağrı hissetmez.

Saç Ekimi İçin Kaç Gün Ayırmalıyım?

Ne Kadar Sürer?

Kişiler kendilerine belirli bir hafta ayırmalı ve yapılması gerekenleri önceden yapmalıdır. Aynı zamanda tedaviden sonra on dört günlük bir süre kişi için yeterli olacaktır.

Saç tedavisi görecek kişilerin merak ettiği konulardan biri de saç ekiminin ne kadar süreceğidir. Kişinin genetik olarak dökülmeyen saçlarından greftler alınıp uygulandıktan sonra kişinin saçları ömür boyu dökülmez.

Sedasyon Nedir?

Sedasyon, belirli tedaviler öncesinde kişinin korku, kaygı, kaygı gibi sorunlarını gidermek için verilen ilaçlardan biridir. Bu ilaçlar bazen ağızdan alınırken bazen de kişinin vücuduna enjekte edilir.

Sakinleştirici Almam Gerekir mi?

Sedasyon kişinin rahatlaması için tercih edilen bir tedavi yöntemidir ve bu sayede kişinin korku ve kaygısının hafiflemesine katkı sağlar. Bu nedenle bazı cerrahi işlemlerde sedasyon gerekebilir.

Saç Ekimi Zararlı mıdır?

Uygun koşullarda yapılabilen saç tedavisi kişiye herhangi bir zarar vermemektedir. Bazı kısa vadeli yan etkiler ve küçük riskler dışında hiçbir zararı yoktur.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç tedavisi son derece iyi bir tedavi yöntemidir. Saç tedavisi gören kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi tedavi sonrası saç yıkama şekli ve şeklidir.

Saç tedavisi sonrasında kişilerin kafalarında zamanla kabuklanmalar oluşabilmektedir. Bunun için kişi günde bir kez başını yıkamalıdır. Bu sayede saçlar kabuklanmaz ve temizlenebilir.


SAÇ EKİMİ YOLCULUĞU

Muayene

Saç ekiminde uzman doktorumuz, sizi muayene eder ve bu muayene sırasında saç dökülme durumunuz, saç yapınız ve saç ekimi yöntemleri hakkında size bilgi verilir.

Planlama

Muayeneden sonra, size en uygun saç ekimi yöntemi belirlenir ve saç ekimi planınız hazırlanır.

Alıcı Bölge Hazırlığı

Saç ekimi bölgeniz temizlenir ve bölgedeki saçsız alanlar belirlenir.

Lokal Anestezi

Saç ekimi işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu operasyonunuzun ağrısız ve rahat geçmesini sağlar.

Verici Bölge Hazırlığı

Verici bölgenizdeki saç folikülleri tıbbi ekipman yardımıyla tek tek alınır.

Saç Folikülleri Nakli

Alınan saç folikülleriniz tıbbi ekipman kullanılarak saçsız bölgeye nakledilir.

İyileşme

Saç ekimi işlemi sonrasında saç ekim bölgesinde kabuklanma, kızarıklık ve şişlik gibi belirtiler görülebilir. Bu belirtiler birkaç gün içinde azalacak ve kaybolacaktır.

Sonuçların Değerlendirilmesi

Saç ekimi sonuçları, nakledilen saç foliküllerinin tutunması ve saçların yeniden büyümesiyle belirginleşir. Tam saç büyümesi sonuçlarınız 6 - 12 ay arasında görülmeye başlanır.

Saç ekim işlemi genellikle 7 - 8 saat sürer ve birkaç seans halinde yapılabilir. İşlem sonrasında dinlenmeniz ve saç ekim bölgesini korumanız gerekir.

SAÇ EKİMİ YAPANLARIN YORUMLARI

Son derece etkili ve kalıcı bir prosedür olmuştur. Hepinize çok teşekkür ederim, saç tedavisi ile hayal ettiğim görünüme kavuştum. Sizi seviyorum.

Son derece keyifli bir operasyon oldu tavsiye ederim. Teşekkürler. çok memnun kaldım Saçlarım eskisinden bile daha iyi. tüm katılımcılara teşekkürler. İhtiyacı olanlar deneyebilir. Biraz zaman alsa da saçlarıma kavuştum. Sevdim. Saç sorunu olan herkese tavsiye ederim.