Bıyık Ekimi

BIYIK EKİMİ

Bıyık Ekimi; Saç ekiminde işlemlerinde olduğu gibi donör olan bölge kişinin ense kısmıdır. Ense kısmındaki kıllar diğer saç ve sakal kıllarına göre daha dokulu yapıda olduğu için ekim işleminin en doğru adresi burasıdır.

bıyık kesimi biyik ekimi öncesi istanbul signature hair transplant

Yine aynı şekilde saç ekim işleminde kullanılan FUE (saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak belirli işlemlerin ardından saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı yönünde transferi titizlik ile yapılır) bu yöntemle bıyık ekimi işlemi gerçekleştirilir. FUE yöntemiyle tek tek alınan kıl kökleri, bıyıktaki açık bölgelere nakledilir.

Seyrek bıyıklar için en tesirli tedavi yöntemi bıyık ektirme yöntemidir. Seyrek olan bölgelere uygulanan yöntem ile bıyıkta sıklaştırma işlemi uygulanır. Bıyık ekimi sonrasında kıl kökü alınan ense bölgesinde ya da bıyık ekilen alanda herhangi bir yara kalmaz.

Bıyık ekimi operasyonu öncesinde o bölgede var olan dikiş ya da yanık izi olan bölgeler bıyık ekim işlemiyle kapatılmaktadır. Bıyık ekimi operasyonunda, ekim sınırı ve yoğunluğu hem istek hem de ihtiyaç olan bölgelerde belirlenir. Alanında uzman ekipler tarafından gerçekleştirilen ekimler sonrası alınan sonuçlar oldukça doğal görüntüdedir.

AŞAMALAR

Ön görüşme
Hastalarımızı misafir ettikten sonra saç durumu hakkında uzmanlar tarafından değerlendirmeye alınır. Hangi tekniklerin uygulanacağı ve beklenilen sonuç hakkında hastalarımıza gerekli bilgiler verildikten sonra operasyonuz başlar.

Alım işlemi
Donör bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Daha sonra mikro motor uçlu cihaz yardımı ile saç kökleri titizlik ile teker teker alınır. Yapılan işlem Acısızdır ve çok hızlı bir şekilde yara iyileşmesi gerçekleşir. Çıkarma ve kontrol işleminden hemen sonra, greftler doğrudan operasyon uygulanacak bölgelere aktarılacak şekilde hazırlanır ve özel hazırlanmış solüsyonlu sıvı ile ekim işlemi başlayana kadar canlı olarak bekletilir.

Ekim işlemi
son derece hijyen alanında muhafaza ettiğimiz mikro bıçak yardımıyla ekim işleminin uygulanacağı alanda ekim kanalları oluşturulur. Daha sonra, alınan greftler özel ve tek kullanımlık steril penste yardımı ile oluşturulan kanallara özenle nakledilir. Mümkün olduğunca naturel görünüm önemlidir. İşlem tamamlandıktan sonra, tüm greftlerin tam ve doğru yerleştirilip yerleştirilmediği özenle kontrol edilir.

Operasyondan sonra
operasyon sonrası hastamıza hastanemizden ayrıldıktan sonra dikkat etmesi gereken detaylar konusunda ayrıntılı bilgiler verilir. İnce kesik yaraların iyileşme sürecini tamamlamasının ardından ekilmiş olan saç kökleri sağlıklı ve güçlü saçlar üretir. Bu sayede naturel görünüm kaçılmaz olduğu için hastalarımız da ki memnuniyet bizleri de yaptığımız işte ziyadesiyle memnun etmektedir.

Kontrol
Ekim sonrasında sizlerle irtibata geçecek olan temsilcilerimizle operasyon sonrası sürece de hâkim olmak adına iletişim halinde olacağız. Süreç kısmen 8-12 ay arasında tamamlanmaktadır. Süreç zamanında telefon e-posta WhatsApp yolu ile temsilciniz ile görüşme yapabilirsiniz